0

وزیر ارتباطات قطعی برنامه ریزی شده اینترنت در سال 1401 را تکذیب کرد!

وزیر ارتباطات قطعی برنامه ریزی شده اینترنت در سال 1401 را تکذیب کرد!
بازدید 26


قطعی برنامه ریزی شده اینترنت در سال 1401 توسط وزیر ارتباطات تکذیب شد! این در حالی است که در سال گذشته بارها این اتفاق با تایید شخص وزیر رخ داده است.

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قطعی برنامه ریزی شده اینترنت در سال 1401 را به‌کل تکذیب کرد و گفت که درحال تلاش برای به حداقل رساندن قطعی‌های اینترنت کشور هستیم. وی همچنین عنوان کرد که قطعی‌های اینترنت درسال گذشته به‌دلیل اختلال در مسیر ترافیک بوده و این اختلالات اقتصاد دیجیتال را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

این اظهارات جناب وزیر در شرایطی مطرح شده که فارغ از قطعی‌های مکرر ناشی از ناآرامی‌های کشور، همه احتمالا قطعی و اختلال گسترده اینترنت در زمان برگزاری کنکور را به یاد دارند!

بیشتر بخوانید: وزیر ارتباطات: گرچه فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی خارجی دستور نهادهای امنیتی بود، مردم از ما دلگیر شدند

از نگاه وزیر ارتباطات، قطعی برنامه ریزی شده اینترنت در سال 1401 وجود نداشته است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعتقاد دارد هیچ قطعی اینترنت از قبل برنامه‌ریزی‌شده‌ای در سال 1401 نداشته‌ایم که نیاز به اطلاع‌رسانی داشته باشد. زارع‌پور با این حال تأکید کرد تلاش‌های وزارت ارتباطات برای به‌حداقل‌رساندن قطعی اینترنت ادامه دارد. به گزارش مجله خبری آی تی و دیجیتال و به نقل از سیتنا، زارع‌پور با تأکید بر وجود داشبوردهای پایش اینترنت، گفت:

داشبوردهایی برای پایش وضعیت داریم و هیچ قطعی از قبل برنامه‌ریزی‌شده‌ای نداشتیم که بخواهیم از قبل اطلاع‌رسانی کنیم و بحث فنی همیشه بوده است، اما در تلاشیم این قطعی‌ها را به حداقل برسانیم.

وزیر ارتباطات پیرامون قطعی‌های اینترنت در سال 1401 که بعضاً به دلیل اختلال در شبکه زیرساختی کشور اتفاق افتاد و عدم اطلاع‌رسانی به‌موقع شرکت ارتباطات زیرساخت در خصوص این قطعی‌ها، گفت: «داشبوردها و مانیتورهایی در اتاق بنده است که در لحظه وضعیت ارتباطات را مشاهده می‌کنم و اگر در حد یک صدم لینک‌هایی در کشور قطع باشد، در لحظه اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.»

از نگاه وزیر ارتباطات، قطعی برنامه ریزی شده اینترنت در سال 1401 وجود نداشته است

او با اشاره به اینکه هفته‌های گذشته تمام لینک‌های ما در آذربایجان، ارمنستان و ترکیه به دلیل مشکلاتی که در گرجستان بود، قطع شد، گفت:

15 دقیقه‌ای قطعی داشتیم که از سمت جنوب تأمین کردیم. بیش از سه برابر مصرف فعلی کاربران، ظرفیت ایجاد کردیم، آن هم از منابع مختلف.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اهمیت تنوع مسیرهای تأمین ترافیک اینترنت به دستورات خود به شرکت زیرساخت اشاره کرد و گفت «روز اول به مدیرعامل شرکت زیرساخت دستور دادم که تنوع مسیرهای تأمین ترافیک کشور را افزایش دهید و فقط به چند کشور و چند شرکت بسنده نکنید. به همکاران عرض کردم اگر از یک اندازه‌ای بیشتر قطعی داشتیم که مردم تحت تأثیر قرار گرفتند، حتما اطلاع رسانی کنید.»

به اعتقاد زارع‌پور، نگرانی مردم از قطعی اینترنت به دلیل اخبار نادرست برخی سایت‌های غیرمستند است. او با تأکید بر اینکه برخی سایت‌های غیرمستند با اخبار نادرست مردم را نگران می‌کنند که قطعی داشتیم، گفت:

وظیفه ما تأمین ترافیک با کیفیت برای همه مردم است و آنچه که در توان داریم را انجام می‌دهیم.

وزیر ارتباطات بر این موضوع تأکید دارد که قطعی اینترنت در سال 1401 برنامه‌ریزی‌شده نبوده و به دلیل اختلالات مسیر تأمین ترافیک بوده است. اختلال و قطعی برنامه‌ریزی‌شده یا ناگهانی به هر روی، اقتصاد دیجیتال کشور را تحت تأثیر جدی قرار داد. از اتاق بازرگانی تا دیگر نهادهای بخش خصوصی چندین‌بار در سال 1401 نسبت به قطعی اینترنت ابراز نگرانی کردند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره قطعی برنامه ریزی شده اینترنت در سال 1401 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *