0

رکورد 12 ساعت رانندگی زیر آب با تویوتا لندکروز توسط تیمی از غواصان استرالیایی ثبت شد [+عکس]

رکورد 12 ساعت رانندگی زیر آب با تویوتا لندکروز توسط تیمی از غواصان استرالیایی ثبت شد [+عکس]
بازدید 69


رکوردی دیگر از غول خودروهای خودروساز ژاپنی؛ تیمی از غواصان استرالیایی توانستند با تویوتا لندکروز رکورد 12 ساعت رانندگی زیر آب را به ثبت برسانند.

شاید باورتان نشود که یک خودرو بتواند مدت زمان زیادی را زیر آب حرکت کند و خم به ابرو نیاورد. اما گویا وقتی پای لندکروز در میان باشد، هیچ چیز غیرممکنی در کار نیست!

اخیرا این خودرو خاص توانست با هدایت جمعی از غواصان اهل استرالیا، رکورد 12 ساعت رانندگی زیر آب را ثبت کند. جالب تر آنکه مدل لندکروزی که این غواصان با آن 12 ساعت دریاپیمایی کردند، تویاتا لندکروز Mudcrab مدل سال 1978 بوده است.

بیشتر بخوانید: تویوتا لندکروز سری 70 مدل 2024 معرفی شد؛ پیرمرد جذابی که حالا بروز شده است [+تصاویر]

رکورد 12 ساعت رانندگی زیر آب با تویوتا لندکروز مدل 1978 ثبت شد

تیمی متشکل از مهندسان، غواصان تجاری و علاقه‌مندان به‌خودرو هفته گذشته با یک لندکروزر کلاسیک مسیر ۴.۳ مایلی زیر بندر شهر داروین استرالیا راندند و به حداکثر عمق ۹۸ فوت رسیدند. برای انجام این کار، لندکروزر به‌چیزی بیش از یک اسنورکل نیاز داشت. لندکروزر در شرایطی شروع به‌کار کرد که به پیشرانه آن به‌یک موتور الکتریکی تبدیل شده بود و لاستیک‌ها نیز با ۳۳۰ پوند آب پر شده بود. طبق گزارش‌ها، این تیم قبل از ثبت رکورد، فقط برای یک تست رانندگی در آب شور برنامه‌ریزی کرده بود. این مسیر، لندکروزر مادکرب و رانندگان آن را از بندر ماندورا به داروین رساند.

رکورد 12 ساعت رانندگی زیر آب با تویوتا لندکروز توسط تیمی از غواصان استرالیایی ثبت شد

این‌کار قبلاً در سال ۱۹۸۳ توسط گروه دیگری از داروین با لندکروزر دیگری انجام شده بود؛ آن‌ها نتوانستند تمام مسیر را از طریق بندر عبور کنند، و در فاصله ۱.۸ مایلی به یک طاقچه صخره‌ای برخورد کردند، اما رکوردهایی را برای مسافت و عمق زیر آب ثبت کردند.

رکورد 12 ساعت رانندگی زیر آب با تویوتا لندکروز توسط تیمی از غواصان استرالیایی ثبت شد

متی میچل، رئیس تیم غواصی Mudcrab، در مصاحبه‌ای با ABC News استرالیا گفت که این تلاش به یک «افسانه شهری» در داروین تبدیل شده و همین موضوع الهام بخش این گروه برای ثبت رکوردهای جدید بوده است. برای این تلاش، ۳۰ غواص تجاری به نوبت پشت فرمان لندکروزر قرار گرفتند؛ در حالی که، این بندر محل زندگی کوسه‌ها و کروکودیل‌هاست، بزرگ‌ترین چالش‌ها گل و لای بود. لندکروزر چندین‌بار گرفتار شد و برای بیرون آوردن آن از گل و لای از شناورهای بادی استفاده شد. رانندگی در زیر آب در نهایت ۱۲ ساعت طول کشید، که حدود 5 ساعت بیش‌تر از برنامه‌ریزی اولیه بود و خروج Mudcrab از آب‌های سیاه در حدود ساعت ۹:۰۰ شب رخ داد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص رکورد 12 ساعت رانندگی زیر آب با تویوتا لندکروز چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با مجله خبری آی تی و دیجیتال در میان بگذارید.

.

منبع: اسب بخار

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید