0

ناسا به دلیل محدودیت‌های مالی اولویت‌بندی پروژه‌ها را نظرسنجی می‌کند

ناسا به دلیل محدودیت‌های مالی اولویت‌بندی پروژه‌ها را نظرسنجی می‌کند
بازدید 24


محدودیت‌های مالی ناسا باعث شده تا برای اولویت‌بندی تحقیقات و سرمایه‌گذاری‌های فضایی خود از روش نظرسنجی عمومی استفاده کند. این آژانس تعدادی از نیازهای فناوری خود را اعلام کرده و از جامعه فضایی دعوت کرده تا در تشخیص اهمیت و الویت‌بندی این موارد مشارکت کند. این نظرسنجی جزئی از استراتژی STMD ناسا برای توسعه فناوری بوده و هدف آن تأمین بهتر توانایی‌های آژانس در مواجهه با چالش‌های فضایی است.


بیشتر بخوانید:


محدودیت‌های مالی ناسا

سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا یا همان ناسا، لیستی شامل 187 مورد از نیازهای فناوری خود را منتشر کرده و این نیازها را در 20 دسته مختلف از جمله حمل و نقل فضایی، پشتیبانی از زندگی و مدیریت انرژی و حرارت، دسته‌بندی کرده است.

ناسا از طریق یک پلتفرم آنلاین از جامعه علاقه‌مند دعوت کرده تا فناوری‌های فهرست شده را بررسی کرده و اهمیت آن‌ها را تا روز 13 ماه مه ارزیابی کنند. این بازخوردها به ناسا کمک خواهد کرد تا در اولویت‌بندی و سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی که نیازمند توسعه و بهبود هستند، بهتر تصمیم بگیرد.

معاون مدیر فناوری فضایی ناسا، در یک جلسه کنسرسیوم نوآوری سطح ماه، بر اهمیت همسویی اولویت‌ها با چالش‌های موجود تأکید کرد و از رویکرد سیستماتیک‌تر آژانس در این زمینه سخن گفت.

او به روشنی بیان کرد که به دلیل محدودیت‌های مالی ناسا برای مقابله با مشکلات مختلف، لازم است این اولویت‌بندی صورت گیرد. به همین دلیل، نظرسنجی عمومی برای جمع‌آوری بازخوردها و الویت‌بندی به‌کار گرفته می‌شود.

در این فرایند، شرکت‌کنندگان می‌توانند نیازهای فناوری شناسایی‌شده توسط ناسا را ارزیابی کرده و نقاط ضعف را شناسایی کنند. این بازخوردها به‌همراه ارزیابی‌های داخلی ناسا، به ایجاد یک فهرست منطقی‌تر از نیازهای فناوری کمک می‌کند که در تصمیم‌گیری‌های آتی آژانس مؤثر خواهد بود. نتیجه نهایی این نظرسنجی تا تابستان منتشر خواهد شد و این فرآیند به‌طور مرتب به‌روزرسانی می‌شود، زیرا نظرات و نیازهای جامعه فضایی ممکن است با گذشت زمان تغییر کند.

بیشتر بخوانید: 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید