0

عضو شورای شهر تهران: امیدی به بهبود آلودگی هوای تهران نداریم!

عضو شورای شهر تهران: امیدی به بهبود آلودگی هوای تهران نداریم!
بازدید 93


عضو شورای شهر تهران گفت: امیدی به بهبود آلودگی هوای تهران نداریم! به نظر می‌رسد حتی مسئولان نیز از هوای تهران ناامید شده‌اند!

به گزارش مجله خبری آی تی و دیجیتال به نقل از ایسنا، رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: وزارت نیرو کمی دورتر از تهران در زمستان اجازه مازوت‌سوزی را به نیروگاه ها می‌دهد.

مهدی پیرهادی در آیین افتتاح 8 واحد سیار معاینه فنی خودروهای سبک شهر تهران در قالب شصت‌وپنجمین پویش امید و افتخار گفت: همواره یکی از مشکلات ما محدودیت مراکز معاینه فنی در شهر تهران بود و اقدامات ارزشمندی به جهت بهبود وضعیت مراکز معاینه فنی انجام شده است. همچنین به علت عدم دسترسی‌ شهروندان در صف های طولانی برای حضور در مراکز معاینه فنی می‌ایستادند که اکنون توسعه این خطوط باعث می‌شود شهروندان دسترسی راحت‌تر داشته باشند.

بیشتر بخوانید: هشدار به تهرانی‌ها: فرونشست اتوبان آزادگان رسما تایید شد!

بهبود آلودگی هوای تهران غیرممکن است؟

پیرهادی در ادامه گفت:

یکی از موضوعات در تشخیص آلایندگی‌ها معاینه فنی است چراکه با معاینه فنی خودروها آلایندگی تشخیص داده می‌شود و هرچه این مراکز افزایش یابد به کاهش آلودگی هوا کمک می‌شود. بیش از ۸۰ درصد آلایندگی‌ها از وسایل نقلیه سواری نشأت می‌گیرد و هرچه معاینه فنی دقیق صورت گیرد، می‌توان نسبت به کاهش این آلاینده‌ها اقدام کرد.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه افتتاح چندین مجموعه مرکز معاینه فنی ناشی از اهتمام مدیریت جدید معاینه فنی تهران است، افزود: ما در حوزه آلودگی هوا امیدی به بهبود نداریم گرچه شهرداری تمام تلاش خود را می‌کند.

وی افزود:

سایر دستگاه‌های متولی در جهت مقابله با آلودگی هوا مانند وزارت نیرو، وزارتخانه‌های نفت و صمت باید پیش قدم این حوزه باشند، در صورتی که اقدامی شکل نمی‌گیرد و هر از گاهی جلسات اضطراری تشکیل و بی‌نتیجه به پایان می‌رسد.

بهبود آلودگی هوای تهران

وی با بیان اینکه وزارت نیرو وظیفه خود در حوزه کاهش آلایندگی را انجام نمی‌دهد، تاکید کرد:

این در حالی است که در فصل زمستان کمی دورتر از تهران اجازه مازوت‌سوزی به نیروگاه‌ها را می‌دهد. میلیون‌ها موتورسیکلت در شهر تهران فرسوده است و دستگاه‌هایی که در دولت قبل مجوز تولید کاربراتوری گرفتند، اکنون مقصر آلودگی هستند.

او تاکید کرد:

وقتی دولت قبل به جای برگه اسقاط خودرو پول به حساب شخصی افراد ریخت و خودرویی اسقاط نشد، نتیجه‌اش آلودگی هوا شده است. یکی از موضوعات برنامه چهارم توسعه شهری پایش سیاهه‌های انتشار است که صرفا شهرداری در آن دخیل نیست و در سایر استان‌ها هم آلایندگی وجود دارد. شهر تهران به جهت حاکمیتی شرایط خاصی دارد که ۲۰ درصد جمعیت کشور در آن است اما نگاه به شهر صحیح نیست و اقدامات ناصحیحی در آن شکل می‌گیرد که رسانه‌ها باید مطالبه‌گری کنند.

وی ادامه داد:

تا زمانی که به فکر اسقاط خودرو و موتورسیکلت‌ها و واردات خودروهای با کیفیت و با سوخت هیبریدی نباشیم، وضعیت آلودگی هوا ادامه دارد. میزان خسارتی که در حوزه سلامت به شهروندان وارد می‌شود، غیرقابل ارزیابی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص احتمال تجدیدنظر در تعرفه واردات خودرو کارکرده چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با مجله خبری آی تی و دیجیتال در میان بگذارید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید