0

راه نجات زمین؛ توسعه سیستمی جدید برای جذب و ذخیره‌سازی گاز گلخانه‌ای کارخانه‌ها!

راه نجات زمین؛ توسعه سیستمی جدید برای جذب و ذخیره‌سازی گاز گلخانه‌ای کارخانه‌ها!
بازدید 20


به تازگی سیستمی پیشرفته توسعه داده شده است که منجر به جذب و ذخیره‌سازی گاز گلخانه‌ای کارخانه‌ها می‌شود. این روش راه نجات زمین است.

نیروگاه Calpine Corp واقع در ایالت کالیفرنیا اخیراً سیستمی را طراحی کرده است که قادر به جذب و ذخیره‌سازی گاز گلخانه‌ای کارخانه‌‌ها تا 95 درصد است. در این روش از حلال‌های شیمیایی برای جذب این گازها استفاده شده است و به گفته کارشناسان، این روش می‌تواند تمامی مشکلات آب‌وهوایی در این ایالت را حل و فصل کند.

بیشتر بخوانید: استخراج هیدروژن از نور خورشید ؛ کلید نجات زمین از سوخت‌های فسیلی!

توسعه سیستمی جدید برای جذب و ذخیره‌سازی گاز گلخانه‌ای

براساس گزارش بلومبرگ، نیروگاهی به نام Calpine Corp در ایالت کالیفرنیا به‌تازگی از پروژه‌ای ۲۵ میلیون دلاری خبر داد که در آن فناوری ذخیره و جذب ۹۵ درصد کربن نیروگاه مورد آزمایش قرار گرفته است. به‌نظر می‌رسد این آزمایش نقش مهمی در حل مشکلات آب‌وهوایی این ایالت داشته باشد.

بااین‌حال، فناوری جذب کربن در این ایالت توسط بسیاری از محیط‌بانان به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. آنها می‌گویند این فناوری به‌جای جایگزینی منابع انرژی پاک‌تر، مجوزی برای حفظ سوخت‌های فسیلی است. در همین راستا، گفته شده که علی‌رغم برنامه‌های جاه‌طلبانه این ایالت برای حذف انتشار کربن تا سال ۲۰۴۵، نیروگاه‌های سوخت فسیلی همچنان حفظ خواهند شد.

توسعه سیستمی جدید برای جذب و ذخیره‌سازی گاز گلخانه‌ای

همان‌طور که گفته شد، این تأسیسات جدید یک پروژه آزمایشی است که جذب کربن نقش مهمی در آن دارد و نشان‌دهنده انتقال انرژی و نقش گاز طبیعی است.

نقش دی‌اکسیدکربن در جذب و ذخیره کربن

این پروژه از یک حلال شیمیایی توسعه‌یافته استفاده می‌کند که دی‌اکسیدکربن موجود در گاز دودکش کارخانه را به دام می‌اندازد و از انتشار آن در محیط جلوگیری می‌کند. محققان ادعا می‌کنند که این فرایند که با کمک‌های مالی ۱۹ میلیون دلاری فدرال تأمین شده است، مؤثرتر و ارزان‌تر از ابزارهای قبلی جذب کربن است.

جذب و ذخیره‌سازی کربن در چند سال اخیر با اجرای پروژه‌هایی در سراسر جهان محبوبیت بیشتری پیدا کرده. پیش از این نیز همکاری‌هایی برای خرید ۱۹۳۱۲۵ تن دی‌اکسیدکربن (CDRs) حذف‌شده انجام گرفته بود که شامل CDRهایی از بزرگ‌ترین پروژه DACS جهان می‌شد. تخمین زده می‌شود این همکاری تا ۵۰۰۰۰۰ تن دی‌اکسیدکربن را به‌طور کامل حذف و ذخیره کند. این CDRها باهم بزرگ‌ترین مرکز جذب و ذخیره کربن جهان را تشکیل می‌دهند.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص توسعه سیستمی جدید برای جذب و ذخیره‌سازی گاز گلخانه‌ای چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با مجله خبری آی تی و دیجیتال در میان بگذارید.

.

منبع: دیجیاتو

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید