0

دستور اتحادیه اروپا به شبکه‌های اجتماعی برای سانسور اخبار مرتبط با فلسطین

دستور اتحادیه اروپا به شبکه‌های اجتماعی برای سانسور اخبار مرتبط با فلسطین
بازدید 59


اتحادیه اروپا به شبکه‌های اجتماعی برای سانسور اخبار مرتبط با فلسطین اولتیماتوم داده و این شرکت‌ها باید از همین الان دستور را اجرا کنند.

از چند روز پیش که حملات حماس به اسرائیل و بالعکس به تیتر یک رسانه‌ها تبدیل شده، نگرانی‌هایی از این بایت در برخی کشورها افزایش یافته است. اما گستردگی نمایش اخبار روزانه در شبکه‌های اجتماعی به دلیل در دسترس بودن باعث شده تا اتحادیه اروپا در مورد سانسور اخبار مرتبط با فلسطین دستور قاطعی صادر کند. این اتحادیه گفته است که شرکت‌های فناوری مالک این شبکه‌ها باید در بروز اخبار جنگ نهایت حساسیت را به خرج دهند.

بیشتر بخوانید: لغو رویداد انویدیا در تل‌آویو به دلیل تهاجم نظامی حماس

سانسور اخبار مرتبط با فلسطین در دستور کار شرکت‌های فناوری قرار گرفت

در پی تشدید درگیری‌ها میان نیروهای مقاومت فلسطین در سرزمین‌های اشغالی و حملات هوایی تلافی جویانه رژیم صهیونیستی به غزه، شبکه‌های اجتماعی شاهد افزایش اطلاعات نادرست مربوط به این درگیری شامل تصاویر دستکاری شده و ویدئوهایی با برچسب نادرست و همچنین تصاویر دلخراش بوده‌اند.

تیه ری برتون، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا سه‌شنبه هفته جاری، به ایلان ماسک گفت:

اطلاعات غلط در پلتفرم شبکه اجتماعی ایکس را محدود کند و هشدار داد پس از خشونت‌های اخیر در خاورمیانه، این پلتفرم برای انتشار محتوای غیرقانونی و اطلاعات غلط مورد استفاده قرار گرفته است.

سانسور اخبار مرتبط با فلسطین در دستور کار شرکت‌های فناوری قرار گرفت

برتون اکنون هشدار مشابهی به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا داده و از این شرکت خواسته است رعایت قانون اروپایی را تضمین کند. این مقام اروپایی در نامه‌های خود به ماسک و زاکربرگ، گفته است شرکت‌هایشان، ۲۴ ساعت فرصت دارند تا به اتحادیه اروپا اطلاع دهند چگونه محتوای مضر را در پلتفرم‌های خود متوقف می‌کنند.

اکنون، کمیسیون اروپا تلاش می‌کند به همه شرکت‌های شبکه اجتماعی یادآوری کند که از نظر قانونی، ملزم به جلوگیری از انتشار محتوای مضر هستند.

سخنگوی کمیسیون اروپا به رویترز گفت:

محتوای آنلاینی که مرتبط با حماس باشد، به عنوان محتوای تروریستی شناخته شده و غیرقانونی است و باید تحت قانون خدمات دیجیتال و مقررات محتوای تروریستی آنلاین، حذف شود.

قانون خدمات دیجیتال که اخیرا اجرایی شده است، پلتفرم‌های آنلاین از جمله ایکس و فیس‌بوک را ملزم می‌کند محتوای غیرقانونی را حذف کرده و اقداماتی را برای مقابله با ریسک‌های متوجه امنیت عمومی و گفتمان مدنی انجام دهند. هر شرکتی که این قانون را نقض کند، با جریمه‌ای معادل حداکثر شش درصد از گردش مالی جهانی خود روبرو می‌شود و تکرار تخلف ممکن است به ممنوعیت کلی فعالیت در اروپا، منجر شود.

بر اساس گزارش رویترز، هنوز معلوم نیست که آیا برتون، پیام‌های مشابهی را به سایر شرکت‌های شبکه اجتماعی مشخص شده تحت قانون خدمات دیجیتالی اروپا ارسال کرده است یا خیر.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص دستور اتحادیه اروپا به شبکه‌های اجتماعی برای سانسور اخبار مرتبط با فلسطین چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با مجله خبری آی تی و دیجیتال در میان بگذارید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید