0

تولید اولین واکسن آنفولانزا در ایران ؛ نحوه توزیع واکسن بومی چگونه است؟

تولید اولین واکسن آنفولانزا در ایران ؛ نحوه توزیع واکسن بومی چگونه است؟
بازدید 177


معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به اینکه اولین واکسن آنفولانزا در ایران تولید شده گفت: تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه‌های پر خطر ضروری است.

کمال حیدری درباره واردات و تولید اولین واکسن آنفولانزا در ایران توضیح داد: «واکسن آنفولانزا توسط بخش خصوصی وارد شده و خود ایران نیز این واکسن را تولید کرده است. هیچ نگرانی در خصوص کمبود آن وجود ندارد. بهترین زمان تزریق واکسن آنفولانزا در حال سپری شدن است و افرادی که خواهان تزریق واکسن هستند باید زودتر نسبت به تزریق آن اقدام کنند.»

آرون گروپس

بیشتر بخوانید: ساخت اولین واکسن آبله میمون توسط آمریکا تایید شد

تولید اولین واکسن آنفولانزا در ایران

کمال حیدری معاون بهداشت وزیر بهداشت درباره توزیع واکسن آنفولانزا گفت: «واکسن آنفولانزا در بخش دولتی برای مادران باردار، کادر بهداشتی و درمانی تهیه و توزیع شده است و اگر افراد تمایل به تزریق این واکسن دارند با مراجعه به داروخانه‌های سطح کشور می توانند نسبت به تهیه واکسن آنفولانزا اقدام کنند.»

اولین واکسن آنفولانزا در ایران

وی اضافه کرد: «اگر افراد دستورالعمل های بهداشتی را رعایت و از تجربیات شیوع بیماری کرونا در این دو سال به خصوص درباره زدن ماسک استفاده کنند، نباید با مسئله خاصی رو به رو باشیم. ما نگران گروه های پر خطر مانند سالمندان، مادران باردار و افرادی که دچار بیماری زمینه ای در از جمله  بیماری تنفسی مانند  آنفولانزا هستیم که خوشبختانه واکسن آنفولانزا در کشور موجود است.» همچنین حیدری درباره واکسن کرونا نیز گفت:

«از آبان سال گذشته واردات واکسن کرونا به کشور انجام نشده است و واکسن خارجی سینوفارم هم در ایران موجود است. کشور قطر واکسن سینوفارم را برای جام جهانی فوتبال قبول داشته است.»

معاون بهداشت وزیر بهداشت در آخر بیان داشت: «در دوران شیوع بیماری کرونا زدن ماسک توسط مردم مانع شده بود تا مردم دچار بیماری آنفولانزا نیز نشوند و یک خودایمنی بر اثر ابتلا به بیماری آنفولانزا در این دو سال ایجاد نشده است. وزارت بهداشت کمی نگران این موضوع با توجه به بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و تردد افراد در سطح جامعه خواهد بود.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد تولید اولین واکسن آنفولانزا در ایران چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با مجله خبری آی تی و دیجیتال در میان بگذارید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید