0

اپلیکیشن‌های تپسی و دیجیکالا هم از گوگل پلی حذف شدند

شکایت گسترده از گوگل پلی به دلیل دریافت هزینه اضافی از کاربران!
بازدید 99

[ad_1]

اپلیکیشن‌های تپسی و دیجیکالا هم از گوگل پلی حذف شدند. روز گذشته نیز گوگل با ارسال ایمیلی، اپلیکیشن دیوار را به علت تحریم‌ها از فروشگاه اپلیکیشن خود حذف کرده بود.

بنابر بررسی‌های انجام شده توسط مجله خبری آی تی و دیجیتال و گزارش کاربران ما، بعد از حذف دیوار از گوگل پلی که روز گذشته انجام شد، اپلیکیشن‌های تپسی و دیجیکالا نیز از گوگل پلی استور حذف شده‌اند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: اجرا نشدن برنامه همراه بانک در آیفون ؛ مشکل جدید کاربران ایرانی گوشی‌های اپل!

حذف اپلیکیشن‌های تپسی و دیجیکالا از گوگل پلی استور

بعد از مدتها بار دیگر موجی از حذف اپ‌های ایرانی از پلی استور راه افتاده و بعد از حذف دیوار از گوگل پلی، حالا اپلیکیشن‌های دیجیکالا و تپسی هم از گوگل پلی حذف شده‌اند.

به نظر می‌رسد علت حذف دیجیکالا و تپسی هم کاملا مشابه با دیوار و در واقع مبتنی بر  ماده 16.5 «توافقنامه توسعه‌دهندگان» صورت گرفته که به تحریم‌های وضع‌شده از سوی دولت آمریکا اشاره دارد.

نکته جالب توجه اینکه تپسی پیش‌تر در آبان ماه 1401 هم از گوگل پلی حذف شده بود اما مجددا در دسترس قرار گرفته بود. در همان زمان وزیر ارتباطا از پیگیری موضوع در مجامع بین‌المللی خبر داده بود اما در حال حاضر نتیجه‌ای از پیگیری‌های وزیر اعلام نشده است.

اپلیکیشن‌های تپسی و دیجیکالا هم از گوگل پلی حذف شدند
اپلیکیشن‌های تپسی و دیجیکالا هم از گوگل پلی حذف شدند

 

تحریم‌ها از بیرون و فیلترینگ از داخل، مدت‌هاست که به کسب‌وکارهای آنلاین ایرانی ضربه می‌زند. گوگل‌پلی هرازچندگاهی تصمیم به حذف چند اپلیکیشن از روی فروشگاه اندرویدی خود می‌گیرد. تابستان 1400، اپلیکیشن‌های آپارات، فیلیمو، بلد و طاقچه از گوگل‌پلی‌حذف شدند و مدت‌هاست برخی دیگر از اپلیکیشن‌ها مانند علی‌بابا نیز دچار همین مشکل شده‌اند.

تابستان 1401 نیز اپلیکیشن‌های شیپور، شیپور پلاس و آلونک از گوگل‌پلی حذف شدند. اسنپ، سروش، بله و آی‌گپ نیز در آبان همان سال حذف شدند.

این درحالی است که از مهرماه سال گذشته، گوگل‌پلی در ایران مسدود شده است و این پلتفرم چندان اهمیتی برای نهادهای تصمیم‌گیر در ایران ندارد. در ماه‌های اخیر با وجود موافقت وزارت ارتباط با رفع فیلتر این فروشگاه اندرویدی، تغییری در وضعیت مسدودسازی آن صورت نگرفته است.

فیلتری که به باور بسیاری از کارشناسان موجب شده تا ریسک گسترش بدافزار و نصب نرم افزارها از مسیرهای غیررسمی افزایش یابد که امنیت دستگاه‌ها و حریم خصوصی کاربران ایرانی را به‌شدت تهدید می‌کند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص حذف اپلیکیشن‌های تپسی و دیجیکالا از گوگل پلی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با مجله خبری آی تی و دیجیتال دنبال کنید.

[ad_2]

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید