0

افزایش یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران 1401 ؛ یارانه این افراد چند برابر شد؟

یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران
بازدید 121


مطلب افزایش یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران 1401 ؛ یارانه این افراد چند برابر شد؟ برای اولین بار در وب سایت مجله خبری آی تی و دیجیتال – زندگی با تکنولوژی نوشته شده است. – مجله خبری آی تی و دیجیتال – زندگی با تکنولوژی – – https://techrato.com/

یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران

افزایش یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران 1401 تا 3 برابر. افزایش مستمری کمک معیشتی این افراد سال 1401 یکی از اهداف بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

بنابر تصمیمات اخذ شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران، یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران در سال 1401 تا 3 برابر افزایش خواهد یافت. به گفته سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، افزایش مستمری کمک معیشتی جانبازان و ایثارگران یکی از اهداف اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده است. در جلسه‌ای که قاضی‌زاده هاشمی ترتیب داده بود، این مقام دولتی از پرداخت به موقع هزینه‌های درمان این افراد نیز صحبت کرد.

بیشتر بخوانید: افزایش مستمری بهزیستی آبان 1401 ؛ معوقات مهر 1401 مددجویان چه زمانی پرداخت می‌شود؟

یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران افزایش یافت

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهدی و امور ایثارگران، عصر روز گذشته در دیدار با جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان البرز که در سالن اجتماعات شهیدآوینی شهر الوند برگزار شد، اظهار داشت: «یکی از اقدامات مهم ما پرداخت مستمری کمک‌معیشت به جانبازان است که امسال مبلغ این مستمری با ۳ برابر افزایش از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۴.۵ میلیون تومان رسیده است.»

یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران

وی همچنین از جذب ۶۷ هزار نفر از اعضای خانواده شهدا و ایثارگران در دستگاه‌های دولتی و حکومتی طی یک‌سال اخیر خبر داد و گفت:

همچنین یکی از برنامه‌های مهم ما اجرای قانون تبدیل وضعیت شغلی و استخدامی ایثارگران بود که با اجرای این قانون در ۳۶ ماه گذشته ۱۰۰ هزار نفر از ایثارگران کارمند دولت تبدیل وضعیت شدند.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به روند پرداخت هزینه‌های درمانی جامعه ایثارگری اضافه کرد: «در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل ما این است که این هزینه‌ها با ۲ ماه تأخیر پرداخت می‌شود و بنابراین به‌روزرسانی این پرداخت‌ها در صدر برنامه‌های ما قرار دارد. اما برای حمایت از ایثارگرانی که داروی خاص مصرف می‌کنند و هزینه‌های آنها به موقع تأمین و پرداخت می‌شود.»

وی ادامه داد:

در ضمن واردات داروها و وسایل درمانی و توان‌بخشی که مشابه آنها در داخل کشور تولید می‌شود، ممنوع شده که یکی از آنها ویلچر برقی خارجی است و به همین خاطر امروز مجاز نیستیم که ویلچر خارجی برای جانبازان قطع نخاع تهیه کنیم.

یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران

معاون رئیس‌جمهور همچنین از اختصاص ۵ درصد واحدهای طرح نهضت ملی مسکن به خانواده‌های شهدا و ایثارگران خبر داد و گفت: «در استان قزوین روند تأمین زمین برای ساخت مسکن ملی ایثارگران کند پیش می‌رود که باید با کمک مسئولان عمرانی و شهرداری‌های استان قزوین این مشکل در کمترین زمان مرتفع شود.»

قاضی‌زاده هاشمی افزود:

تخصیص زمین جزو مسئولیت‌های سازمان ملی زمین و مسکن است که در استان‌ها از طریق ادارات‌کل راه و شهرسازی صورت می‌گیرد و بنیاد شهید هیچ زمینی در اختیار ندارد تا آن را به ساخت مسکن ایثارگری اختصاص دهد. با این حال از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرده‌ایم که در این حوزه نگاه ویژه‌ای به جامعه ایثارگری حاکم شود.

بیشتر بخوانید:

 • ممکن است یارانه افرادی که 2000 دلار می‌خرند قطع شود
 • شرایط فروش سهام عدالت ؛ واریز سود سهام عدالت در آینده نزدیک!
 • پرداخت وام ازدواج و فرزندآوری به پدران سربازی نرفته ؛ شرایط و نحوه دریافت
 • وام 10 میلیون تومانی برای همه! [+شرایط و نحوه دریافت وام]
 • وام 150 میلیون و 4 میلیارد تومانی برای کارآفرینی [+ شرایط و نحوه دریافت وام کارآفرینی]
 • افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان 1401 ؛ دستمزدها چقدر افزایش یافت؟

نظر شما درباره افزایش یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

مطلب افزایش یارانه معیشتی جانبازان و ایثارگران 1401 ؛ یارانه این افراد چند برابر شد؟ برای اولین بار در وب سایت مجله خبری آی تی و دیجیتال – زندگی با تکنولوژی نوشته شده است. – مجله خبری آی تی و دیجیتال – زندگی با تکنولوژی – – https://techrato.com/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید